giełda maszyn materiałów

Czym jest giełda maszyn?

Prócz klasycznej sprzedaży hurtowej lub detalicznej, prowadzonej przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się handlem maszynami przemysłowymi, tego typu urządzenia można również kupić bezpośrednio od ich użytkowników, firm i osób, które pozbywają się starych urządzeń.

Giełda maszyn to właśnie rodzaj takiego serwisu internetowego, gdzie swoje ogłoszenia umieszczają zarówno bezpośredni dystrybutorzy urządzeń przemysłowych, jak i ich użytkownicy. Dzięki temu na giełdzie znaleźć można zarówno sprzęt fabrycznie nowy, w tym urządzenia niezwykle nowoczesne, jak i sprzęt używany, w tym wiekowe maszyny klasyczne, obsługiwane ręcznie, pozbawione elektronicznego sterowania, sterowane w sposób manualny.

 

Giełda maszyn do dobre miejsce, by znaleźć maszynę, która pozwoli zwiększyć moce produkcyjne zakładu pracy lub przynajmniej częściowo poszerzyć profil jego produkcji. Na giełdzie prócz sprzętów fabrycznie nowych, bez problemu znajdzie się również starsze modele maszyn przemysłowych tj. tokarki konwencjonalne, frezarki, szlifierki, piły, gilotyny i dziesiątki innych modeli tego typu urządzeń. Jest to sprzęt w różnym stanie technicznym. Niektóre z oferowanych urządzeń są w pełni sprawne technicznie, inne wymagają generalnego remontu lub kupuje się je na części. Zużyte maszyny to dobry magazyn części dla własnego parku maszynowego, oczywiście pod warunkiem, że mamy gdzie je przechowywać. Giełda maszyn do serwis, gdzie często trafia się na dobre okazję do kupna maszyny na chodzi w cenie niewiele wyższej od aktualnej ceny złomu.

Dodaj komentarz