druk_na_folii

Do czego przydaje się druk na folii?

Rozwój technologii w zakresie poligrafii rośnie wraz z potrzebami rynku. Głównym materiałem, poddawanym drukowaniu jest oczywiście papier. Ulotki, wizytówki, teczki, materiały biurowe, plakaty możemy dziś wydrukować na niezliczonej ilości papierów. Wśród wzorników papierniczych znaleźć można papiery powlekane, matowe, kolorowe, czerpane, satynowe, o różnej gramaturze. Papier ma jednak swoje ograniczenia. Bardzo szybko przyjmuje wilgoć, a drukowane na nim elementy mogą ulec rozmazaniu czy ścieraniu. Rozwiązaniem są oczywiście laminaty, które zabezpieczają zarówno druk jak i papier, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Drukuj na folii!

Innowacyjnym rozwiązaniem jest druk na folii. Ten surowiec sprawdza się świetnie jako reklama zewnętrzna gdyż jest bardziej odporny na szkodliwe działania atmosferyczne. W odróżnieniu od papieru nie przyjmuje wilgoci i nie traci swojej sprężystości oraz formy. Druk na folii praktykowany jest w wielu firmach odzieżowych. Sprzedając produkt kasjer pakuje go w reklamówkę z logotypem firmy. Folia służy też jako opakowanie wielu artykułów przemysłowych. Do wyboru mamy także warianty samoprzylepne używane np. do klejenia na szybach i powierzchniach wystawienniczych.

Inne, nowe możliwości

Druk na folli odsłania przed producentami także nowe możliwości dotąd niemożliwe do wykonania za pomocą papieru. Mowa tu na przykład o naklejkach samochodowych, foliach rozciąganych w miejscach wypadków, olbrzymich płachtach którymi zakrywane są remontowane budynki.