druk fleksograficzny

Czym charakteryzuje się dobry wydruk fleksograficzny

Kiedy spojrzymy na efektywność i jakość nowoczesnych form wydruku, z całą pewnością w oczy rzuci się to, że w ostatnich latach nowoczesne maszyny i urządzenia sprawiły, że wydruk na wszelkiego rodzaju materiale stał się jeszcze bardziej efektywny i skuteczny. Jedną z najtrudniejszych form wydruku jest druk fleksograficzny, a wykonywać go może wyłącznie drukarnia fleksograficzna.

Dobra drukarnia fleksograficzna wykonuje wydruk na specjalnych formach, wykonanych z miękkiego, elastycznego materiału, najczęściej tworzywa lub też gumy. Formy te nakładają bardzo płynną, szybkoschnącą farbę na powierzchnie o zróżnicowanych kształtach i wypukłościach. Największą zaletą takiego wydruku jest możliwość drukowania właśnie na nieregularnych, nierównych powierzchniach, które to powierzchnie często są opakowaniami produktów, jak również elementami reklamy zewnętrznej.

Profesjonalna drukarnia fleksograficzna powinna posiadać nie tylko odpowiedniej jakości maszyny i formy, ale również doświadczonych drukarzy, którzy wiedzą jak wykonywać swoją pracę na zróżnicowanych powierzchniach. Należy bowiem zadbać o odpowiednio szybkie wyschnięcie farby, jak i wysoce precyzyjne jej nałożenie, gdyż jest to gwarantem prawidłowego wydruku.