opakowania z folii

Produkcja opakowań z folii

Aby zrozumieć ewenement tego, czym jest folia, oraz jej bardzo szerokie zastosowanie, należy przede wszystkim skupić się na kosztach wytworzenia folii czy też opakowania z folii. Koszty te są bardo niskie, efektywność wysoka, a jakość i wizualizacja produktu stoi na bardzo wysokim poziomie. Stąd też folia jest najpopularniejszym produktem do tworzenia opakowań, a takowe wykonuje się w bardzo prosty sposób.

Folia jest niczym innym jak tworzywem poddawanym obróbce cieplnej, a następnie odpowiednio prasowanym. W ten sposób powstają role folii, które następnie można praktycznie dowolnie kształtować. Opakowania z folii mają różną grubość i zależna jest ona od grubości tak zwanego „wsadu”, czyli folii w rolach. Taki wsad trafia na specjalną maszynę, która formuje kształt poprzez wycięcie odpowiednich kawałków, które następnie są złączone poprzez klejenie lub zgrzewanie. Innym systemem produkcji opakowań z folii jest ich produkcja poprzez rozgrzanie tworzywa sztucznego pod postacią granulek do wysokiej temperatury, a następnie rozdmuchanie go w odpowiednią formę. Wówczas powstaje opakowanie foliowe, które później można w wygodny sposób zamknąć poprzez zgrzewanie lub specjalny klej.

Jak widać produkcja opakowań z folii nie jest trudna, ani też bardzo kosztowna. Stąd też niski koszt folii samej w sobie. Należy jednak pamiętać o tym, że folia jest również materiałem, który ma zróżnicowane cechy, w zależności od grubości oraz gatunku, stąd też niektóre folie są zdecydowanie droższe niż inne.